PAYLAŞ

Sevgi, tek güne sığmayacak kadar önemli bir değerdir. Yıllardır hep şunun söylendiğini duyduk: “Sevene, her gün sevgililer günüdür.” Her insanın doğasında sevmek var evet ve sevmeden hangimiz yaşayabiliriz ki? Sevgi duygusu o denli derindir ki; bu duyguyu sadece yirmi dört saate sığdırmak imkansızdır bana göre; ancak yine de sevdiğimize belki de daha sıkı sarılmamız için bahane olarak görebiliriz her Şubat’ın 14’ünü.

sevgililer günü

Aşk nedir sence? Ben aşkı hep şöyle tanımlarım: O’nu sürekli yanında istemek, O yanında yokken hep bir yanını eksik hissetmek, ellerin üşüdüğünde O’nun ellerine ihtiyaç duymak, her gün hatta yanındayken bile O’nu deli gibi özlemek, her an O’na sarılmak istemek, her yediğin güzel şeyi O’nunla paylaşmak istemek, O hastayken senin de huzursuz olman, O’nunla yeni yerler keşfetmek, beraber düşüp beraber kalkmak, her zor gününde O’na destek olmak, O’nun gözünden bir damla yaş aktığında kalbinin acıması, her yaranı O’nunla sarmak ve en önemlisi de elleri senin memleketin olmuşsa artık “aşıksın” demektir.

upwatch sevgili

Peki ya sence aşkı en iyi anlatan hediye nedir? 14 Şubat için sevgilime ne alabilirim? Kırmızı bir gül mü, kendi ellerinle yarattığın eşsiz bir hediye mi, üzerinde adının yazdığı bir kol saati mi (upwatch.com) kitap mı, peluş oyuncaklar mı yoksa ya da bu koku O’na çok yakışır diyip aldığın bir parfüm mü? Maddi değer biçilen şeyler aşkı ne kadar ifade edebilir ki?

Aşkı ve sevgiyi en iyi ifade eden şey sarılmaktır. Peki ya sarılmak niçin bu kadar huzurlu hissettirir biliyor musun? Kollar karşındakini sardığında senin kalbin O’nun sağına, O’nun kalbi de senin sağına düşer. Yani demem odur ki boş yanlarımızı tamamlarız sarılarak.