PAYLAŞ

  Covid 19 virüsü sebebiyle bir süredir evlerimizdeyiz. Zorunlu ihtiyaçlarımız dışında sokağa çıkmıyoruz. Uzaktan eğitimler sürüyor. Her sene olduğu gibi bu sene de çocuklarımızın heyecanla beklediği; 23 Nisan etkinlikleri iptal edildi. İlk defa bir milli bayramda Anıtkabir boş olacak. Okullarda kutlamalar yapılamayacak, gösteriler olmayacak. Evde 23 Nisan

  23 Nisan 2020,  Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. Yılı olması nedeniyle çok önemli bir tarih. TBMM, Resmi hesaplarında aylar öncesinden kutlama hazırlıkları yapıldığını duyurmuştu. Korona Virüs nedeniyle aylarca hazırlık yapılan kutlamalar iptal oldu. Fakat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 100. Yıla yakışır şekilde bir program hazırladıklarını duyurdu.

Meydanlarda kutlama yapamasak da, çocuklarımıza bu coşkuyu mutlaka yaşatacağız!

23 Nisan

  TRT ve EBA Tv’de 23 Nisan coşkusunu yaşatacak etkinlikler olacak. Türkiye’nin her yerinden çocukların göndereceği videolar şenlik özel yayınında yerini alacak. Öğretmenler de velilerden çocukların evlerinde 23 Nisan coşkusunu yaşatacak faaliyetler yapmalarını isteyecek.

trt23nisan.com adresinden çocuğunuzla çektiğiniz videoyu sisteme yükleyebilirsiniz. 

trt evde 23 nisan şenliği

Son gün 21 Nisan!  Video yüklemek için tıklayın →

 

23 Nisan 21:00’de bayraklarımızla Balkondayız!

100. Yıl coşkusunu balkonlarımızda hep birlikte yaşayacağız. 23 Nisan saat 21:00’de bayraklarımızla birlikte balkonlarımızda olacağız. 

balkonda 23 nisan şenliği

Saat 21:00’de istiklal Marşı okunacak!

  Meclis Başkanı Mustafa Şentop, “23 Nisan 2020 perşembe akşamı saat 21:00’de tüm Türkiye’yi evlerinde ve balkonlarında bayrakları ile 100. Yıl coşkusunu İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz” demişti. Saat 21:00’de televizyonlarda İstiklal Marşı’nın yayınlanması bekleniyor. 

TBMM açılışı 23 Nisan

Ulu Önder Atatürk 23 Nisan’ı armağan ettiği çocuklara böyle seslenmişti:

“Küçük hanımlar, küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”