PAYLAŞ

 Korona virüs endişeleri, sosyal mesafe, spor salonlarının kapanması ve tabi ki evde kalmak. Tüm bu şartlar altında gün boyunca Netflix izleyebilir veya harika bir romanın içinde kaybolabilirsiniz. 

Evde Egzersiz

 Peki yeterince hareket ediyor muyuz?  Hareket etmek ve düzenli egzersiz,  bağışıklık sistemimiz için sanıldığından daha önemlidir. Özellikle #EvdeKal’dığımız zamanlarda kilo almamızı engeller, modumuzu yükseltir. Ayrıca vücudumuzu, korona virüs ile mücadele ettiğimiz  günlerde sağlıklı tutabilecek en iyi yoldur. 

Dünya Kontrolünüz Dışından Çıkmış Hissederken; Sağlığınızı Kontrol Altına Almanın Tam Zamanı!

 

Evde Egzersiz

 Evde egzersiz planlaması yaparken yapacağınız en büyük hata; başlangıçta kendinize çok yüklenmek. Bünyenizi çok zorlamadan sadece hareketsiz kalmanızı engelleyecek bir egzersiz planı oluşturabilirsiniz. Evden çıkmadığımız günleri iyi değerlendirip forma girmek istiyorsanız günde 30 dakika kardiyovasküler egzersiz planı ve haftada iki defa esneme egzersizleri planlayabilirsiniz.

 

Evde egzersiz planı

Evinizde spor yaparken rahat hissedeceğiniz bir alan belirleyin. Böylece belirlediğiniz alanı her gördüğünüzde beyniniz uyarılır ve spor yapmak istersiniz. Her gün aynı saatte egzersiz yapmak da alışkanlık kazanmanız açısından kolaylık sağlayacaktır.

 

Up! Fit ile evde egzersiz

Egzersiz planlamanızı Up! Fit ile yapabilirsiniz.  →

  Unutmayın! Uzun süre hareketsiz kalmayı önlemek çok önemlidir. Hareketsiz davranış alışkanlığı bağışıklık fonksiyonunda düşüşe ve kalp hastalığı, diyabet, kanser riskinde artışa neden olur.

 

EVDE NE YAPABİLİRİM?

Evde Fit Kal

  Korona virüs nedeniyle dışarı çıkamasak da,  ekipmanlarımız olmasa da;  evde zinde ve aktif kalmak için yapabileceğimiz birçok şey var. İnternette bulabileceğiniz videolar, mobil uygulamalar vb. çevrimiçi hizmetler her yaşa ve her seviyeye göre egzersiz planları sunuyor. Bu egzersizler çoğunlukla ekipman gerektirmiyor. Dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de kalp sağlığı! Egzersiz boyunca düzensiz kalp ritminden kaçınmalısınız.

Up! Fit ile Kalp Ritmini Kontrol Et

 Kalp ritminizi Up! Fit ile takip edebilirsiniz. →

 

Evde Fit Kal

  Eğer egzersiz yapmayı sevmiyorsanız hareketsiz kalmayı önlemek için “Evde Yürüyüş” yapabilirsiniz. Günlük adım hedefleri belirleyerek tv izlerken, diş fırçalarken,  telefonda konuşurken hatta yemek yaparken mümkün olduğunca hareket edin. 

Up! Fit ile Evde Adımlarını Takip Et

  Up! Fit ile adımlarınızı sayabilir, günlük egzersizlerinizi kaydederek hareket geçmişinizi takip edebilirsiniz. →

 

BÜTÜN AİLE!

Up! Fit Çocuklarla Spor Yapmak

Çocuklarınızı unutmayın. Egzersiz yapmak sadece fiziksel ve mental sağlıkları için değil, akademik performansları ve konsantrasyonları için de önemlidir. Ayrıca birlikte hareket etmek daha eğlenceli olabilir. Egzersiz yapmak hoşunuza gitmiyorsa çocuklarınızla evde dans edebilirsiniz. Böylece hem hareket etmiş hem de eğlenceli dakikalar geçirmiş olursunuz. 

 

Up! Fit ile Evde Spor

Up! Fit ve daha fazlasına buradan sahip olabilirsiniz →