PAYLAŞ

Hayatta bir olabilmek, iki farklı hayatı bir yapabilmek insan ilişkilerinde en zoru olsa gerek. Bazı düşüncelere göre birliktelik yaşayan iki insanın devam eden farklı hayatları olmalı, bazı düşüncelere göre ise tam tersi yönde bir örnek hayat yaşanmalı. Her ikisini de bağlayan tek bir nokta var ki; çiftlerin sağlıklı bir birliktelik sürdürebilmesi için birbirine bağlandıkları alanlar mutlaka var olmalıdır.

Öyle ki; dokuz ay boyunca anneye bağlı olarak var olan insanoğlu dünyaya gelirken anne ile bağını koparıyor ve kendisini dünyaya getiren anne dahi artık o insanın nefesini alamıyor. Ancak ömürlük, hiç kopmayacak manevi bir bağ anne ve çoğu birbirine bağlıyor. Sonuç olarak insanoğlu hem çok yalnız hem de yalnız yaşayamayan bir varlık. İnsanlık tarihinden bugüne kadar gelen ikili ilişkilerde bu denklem üzerinden süre geliyor. Yalnız yaşayamayan insanoğlu, hangi tabir uygunsa çiftini, ruh ikizini, hayat arkadaşını vs. arıyor. Bulduğunda ise hem yaradılışından ötürü yalnızlığına dokunulmamasını hem de bir hayat sürdürebilmek için karşısındakiyle manevi bir bağ oluşturmayı istiyor. Bunun için yüzyıllardır farklı kültürlerde farklı seranomiler yapılıyor. Örnek olarak evlilik akdini imzalamak, neredeyse tüm insanlık kültüründe bu bağlılığın göstergesi niteliğinde görülüyor. Ancak bu ikili ilişkilerdeki bağın sadece gözle görülen kısmı. Zamanla birbirine benzemek, alışkanlıklar gibi buz dağının göz ile görülmeyen kısmı iki farklı hayatı bir hale getirmekte çok daha etkili rol oynuyor. Farkında olmadan daha önce sevilmeyen melodiler kulağa daha hoş gelebiliyor, sabah kahve içmeyi sevmenin yerini çay simit ikilisi alabiliyor, adını pek duymadığın bir yazarın üçüncü kitabını okurken buluyorsun kendini, en sık bulunduğun semt ve mekanlar değişiyor, giyiminde farklı tarz ve renkler yerini alıyor, hedef ve planlara beklenmedik eklemeler yapılıyor gibi gibi… Hayat ikiyken bir örnek olup çıkıyor.

Sevgi bağını güçlendiren, görüldüğünde sevdiğini hatırlatan, en çokta ortak zevk ve alışkanlıkların kanıtı niteliğindeki birçok envanteri çift olarak kullanmak, günümüzde sevgili ritüelleri arasında yerini aldı. Bu ritüeli ev eşyası, takı-aksesuar, kıyafet, ayakkabı, çanta gibi sayısız birçok şeyde görebiliyoruz. Up Watch saat modelleri de bu anlamda sevgili saati ya da çift saati olarak kullanıma uygundur. Aynalı ekran ya da çelik kasa üzerine isim, sembol veya tarih yazdırarak sevdiğiniz ile size özel olabilir. Aynı zamanda unisex kullanıma uygun modeller ya da diğer modeller içerisinden aynı renk ve özellikteki up saat modellerinden bir sizde bir de sevdiğinizde olabilir. Hayatımız bir örnek diyebileceğiniz saat modellerine göz atmak için; Up Watch Saat Modelleri tık tık…