Ana sayfa Özel Günler Hayırlı Ramazanlar

Hayırlı Ramazanlar

756
0
PAYLAŞ

Hayırlı Ramazanlar

Hayırlı RamazanlarMüslüman âleminde büyük öneme sahip olan Ramazan ayı, tüm inanlar tarafından bu yılda heyecanla karşılanıyor. Ramazan ayı bu yıl, 27 Mayıs 2017 tarihinde başlayıp 24 Haziran 2017 tarihinde son bulacak. Kur’an-ı Kerim’inde bu ayda inmeye başlaması nedeniyle Ramazan ayının önemi daha da artmaktadır.

Bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Ramazan ayında oruç tutulurken, iftar ve sahur da Ramazanın ruhunu bize yansıtmakta. Oruç ibadeti, ihtiyaç sahibi insanları hatırlamamızı ve elimizdeki nimetlerin değerini daha iyi anlamamızı sağlar. Ayrıca insanların birbiriyle kaynaşmasını vesile olan bu ay, bize dayanışma ve yardımlaşma duygularını en üst seviyede yaşatır.

Bize sabretmeyi ve bahşedilen nimetlerin kıymetini bilmeyi öğretir. Ramazan bereketin ve bolluğun yaşandığı mübarek bir zaman dilimidir. Bu mübarek ay ülkemizde özlemle beklenmekte ve sevinçle karşılanmaktadır. Her Ramazan sofrası bize birliğimizi hatırlatır. Bu ayın sonunda ise Ramazan bayramı gibi kutlu bir güne bize ulaştırır.

Ramazan ayında insanlar Allah ile aralarındaki bağı daha da güçlendirir. Bağışlanma ve rahmet kapıları bu günlerde Müslümanlara sonuna kadar açılır. Peygamberimiz tarafından Ramazan ayında yapılan ibadet, dua ve iyiliklerin Allah katında daha değerli ve makbul olacağı bildirilmiştir. Bu noktada Müslümanlar bu değerli zamanları en iyi şekilde geçirmek isterler. Kuran-ı Kerimle daha fazla zaman ayırır iyilikte yarışırlar.

Özellikle ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımların arttığı bir aydır. Ramazana ayı bir yeniden doğuş zamanı, günahlardan arınma yoludur. Bu otuz günlük zaman dilimi kimilerine bir yılın muhasebesini yaptırırken kimileri içinse yeni başlangıçlar yapma imkânı tanır. Bireysel olarak iç dünyamıza dönmemizi sağlayan bu ay, aynı zamanda fiziksel açıdan bir dinlenme molası ve arınma fırsatıdır.

Ramazan ayı sahip olduğumuz şeylerin değerini ve sabretmenin kudretini bize en güzel şekilde anlatır. Bu ayda tövbe etmek, cenneti istemek, sabır dilemek, ibadet ve şükürleri artırmak gerekir.

Ayrıca bu güzel ayda zamanı daha iyi değerlendirebilmek için UP Watch saatlerde her zaman sizinle birlikte. UP Watch saatler, Ramazan ayı ile ilgili tüm hatırlatmalarıyla gününüzün daha planlı olmasını sağlayacaktır.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!