PAYLAŞ

 

Uzun zamandır evlerimizdeyiz ve genellikle evde yapabileceğimiz tüm aktiviteleri yaptık, Instagram’daki tüm trendleri herkesle birlikte denedik, sonunda sıkılmaya başladık. Oyun severler bir yana; böyle durumlarda bilgisayar oyunları ve mobil oyunlar, sevmeyenlerin bile  oyun oynamaya bir şans vermesini sağlıyor.  Sizler için oyun dünyasının en popülerlerinden oluşan bir liste hazırladık!

1# KAFA TOPU

Kafa Topu-Evde oyun oynamak

 Kafa Topu; Masomo Gaming tarafından geliştirilen bir futbol oyunu. İki futbolcu kafa atarak birbirlerinin kalesine gol atmaya çalışıyor. Son derece basit oynanışı ile sadece futbol severlere değil tüm oyunculara hitap etmeyi başarıyor ve üst düzey bir eğlence vaat ediyor. Oyunun isminden de anlaşıldığı gibi kontrol ettiğimiz avatarların kafası bir hayli büyük ve grafik tarzı da oyuna eğlenceli bir görünüm kazandırıyor. Bu farklı ve eğlenceli oyun, Play Store daki en popüler futbol oyunlarından biri olma özelliğini taşıyor.

2# ALTO’S ODYSSEY

Evde sıkılmadan oyun oynamak

 Alto’s Odysssey; başarılı grafikleri ve etkileyici müzikleri ile dünyanın en iyi mobil oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Oyunda bir lama çobanı olarak kaçan lamalarımızın peşine düşüyoruz. Ufuk çizgisini arkamıza alıyor ve çölde amansız bir yolculuğa çıkıyoruz. Evimizden hayli uzakta, olağanüstü yerlerde gizli şehirleri şehirleri görüyor, ganimetler elde ediyoruz. Snowboard tekniklerine dayanarak oluşturulan zeminin yer aldığı oyunda tek düğmeli kontrol sistemi bulunuyor.  Oyunun içerisindeki altınları toplayarak geliştirmeleri de açabilir ve Alto’ya bu ilginç macerasında destek olabiliriz. 

 

3# FORTNITE

Evde bilgisayar oyunu

 Fortnite, Epic games tarafından tasarlanan arcade tarzı grafik yapılarına sahip, çok oyunculu bir oyun. Piyasaya sürüldükten kısa bir zaman sonra; PUBG’nin de başarısından etkilenerek oyuna “Battle Royale” adlı bir mod da ekledi. Böylelikle ücretsiz ve bağımlılık yapan bir oyun olarak kısa sürede oyun dünyasına giriş yaptı. İlk piyasaya sürüldüğü günden beri çokça indirilen Fortnite’nin hemen başında “Battle Bus” sizi 8×8 kilometrelik bir haritaya atıyor. Oyuna başlamak için uygun mekanı bulduğunuz anda artık aşağı atlayabilir ve oyuna müdahil olabilirsiniz. Oyunda siz de dahil toplam 100 kişi mevcut. Bununla birlikte Fortnite, ikili ve dörtlü gruplar halinde de oynanabiliyor.

 

4# HADES’ STAR

evde mobil oyun oynamak

 Orijinal bir konseptte, etkileyici grafikleri olan Hades’ Star farklı hikayesi olan bir strateji oyunu.  Binlerce oyuncunun aynı anda katıldığı; kalıcı, sürekli büyüyen ve bağlantılı bir evren sunuyor.  Basit bir dokunmatik arayüz kullanarak, İmparatorluğunuzun günlük operasyonlarını kontrol edecek, yeni gezegenlere ve yıldızlara genişleyecek ve diğer oyuncularla etkileşime geçeceksiniz.  Hades Galaksisi’nin eteklerine gelen mütevazi bir filo sahibi olarak, gezegenleri kolonize etmek, değerli mineraller toplamak, uzay istasyonları inşa etmek, ekonominizi büyütmek ve tehlikeli yıldız sistemlerindeki varlığınızı güçlendirmek için çalışacaksınız. 

 

5# THE ROOM: OLD SINS

evde bulmaca mobil oyun oynamak

 Kaçış oyunlarının en popüleri olan The Room, her versiyonunda farklı konseptler sunuyor. Serinin dördüncüsü olan “Old Sins” sizleri bu kez bir bebeğin labirentli evine götürüyor. The Room: Old Sins ile bulmaca yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.  Oyun boyunca bulduğumuz ufak notlarla oyunun içine ufak ufak işlenmiş hikayesi her bölümde oyunu daha da heyecanlı kılıyor. Oyunda bulduğunuz eşyaları da incelemeniz gerekiyor, bazen bir eşyayı kullanmak için o eşya ile oynamanız gerekebiliyor veya bir eşyanın içinden başka bir şey bulabiliyorsunuz. Atmosfer o kadar güzel verilmiş ki bir yandan kasanın içinde ne var diye merak ederken bir yandan geri dönüşü olmayan derinliklere indiğinizi hissedebiliyorsunuz.

 

6# THE FLOOD

evde sıkılmadan oyun oynamak

 Hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız ve amaçsızca savaşmaktan sıkıldıysanız The Flood size farklı bir deneyim sunuyor. Oyunda salımızla nehirlerde dolaşıyor, etrafa serpiştirilmiş irili ufaklı adaları ziyaret ediyor, hayatta kalabilmek için bitki ve yiyecek topluyor ve vahşi hayvanlara yem olmamaya çalışıyoruz. Etrafta bulduğumuz materyallerle salımızı geliştirebiliyoruz. Tek yoldaşımız ise  Aesop (Ezop) adlı köpeğimiz! Oyunu benzerlerinden farklı kılan şey; gerçek doğa etmenlerini içermesi. Nehirde ilerlerken akıntının merhametine kalmış vaziyetteyiz. Sürekli hareket hâlinde kalmak, arkamızdan gelen fırtınadan kaçmak zorundayız.

 

7# CALL OF DUTY: MOBILE

Evde sıkılmadan oyun oynamak

 Call of Duty sayesinde 15 yılı aşkın süredir geçmişten geleceğe birçok farklı cephede savaşma imkanı bulduk ve bu  heyecanı artık mobilde de yaşayabiliyoruz. Android ve iOS İçin özel olarak geliştirilen ücretsiz mobil oyun, eksiksiz bir Call of Duty deneyimi sağlıyor. Call of Duty: Mobile, çoklu oyuncu modları ve özel battle royale modu ile mobil için sıfırdan yaratıldı. Oyunda özelleştirilebilir silahlar, özel puan yetenekleri ve ek ekipmanlar da eşsiz Call of Duty deneyimi için oyuncuların parmak uçlarında! Battle Royale mod ise Call of Duty evreninden esinlenilen özel bir mod. Mobil için özel olarak tasarlanmış ve Call of Duty lokasyonları içeren haritada 100 kişiye kadar oyuncu tek başına, ikili veya dörtlü takımlar olarak hayatta kalmaya çalışıyor. Oyuncular seri boyunca yeni ekipman ve silah ararken ATV, helikopter ve deniz araçlarıyla karada, denizde ve havada savaşabiliyor.

 

8# WORDS OF WONDERS 

Evde oyun oynamak

 Kelime bulmaca oyunlarını seviyorsanız sizi en popüleri ile tanıştıralım! Word of Wonders’ın  konsepti dünyanın yedi harikasından oluşuyor. Bölüm atladıkça bu harikalar hakkında ufak bilgiler öğreniyorsunuz. Oyunda 500’den fazla bölüm bulunuyor ve bölümler geçildikçe zorlaşıyor,  daha uzun kelimeler bulmaya çalışıyorsunuz. Oyun;  problem çözme, yazma, öğrenme, arama, birleştirme gibi becerilerimizi geliştirebilme fırsatı sunuyor.

 

9# LIMBO

Evde oyun oynamak

 Başından kalkamayacağınız, tam anlamıyla bağımlısı olup bitirene kadar kafayı sıyıracağınız bir oyun mu arıyorsunuz? İşte o oyun!  “Küçük kardeş, kız kardeşini aramak için LIMBO’ya girer ve müthiş bir macera bizleri bekler!”

 LIMBO’nun yapımcıları oyunun mantığını ”dene ve öl” olarak tanımlıyorlar. İlerleyebilmek için bulmacaları çözmenize yardımcı olacak aletleri denemeniz ve işe yaramazsa sonunda da muhtemelen ölmeniz gerekiyor. Dev örümcekler ve ilkel insanlarla dolu ilk bölümlerin sonrasında basit makinalar, elektrikli aletler, silahlar ve hatta yerçekimini değiştiren aletler de görmeye başlıyoruz. Oyuna siyah-beyaz tonlar hakim. Olabildiğince karanlık mekanlar, sis, nefes alıp verme ve rüzgar sesleri oldukça gergin bir ortam sağlıyor. Grafikler, hikayeyi diyalog olmadan baştan sona anlatıyor. Yolunuza devam edebilmek için bulmacaları çözmek zorundasınız.