PAYLAŞ

Saat Hediye Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İmaj konusunda saat ciddi bir role sahip olduğundan saat hediye ederken oldukça seçici davranmalı, saat seçimini titizlikle gerçekleştirmelisiniz. Sosyal ve maddi statünün belirleyici olan saatleri hediye ederken uyduruk ve kalitesiz ürünler tercih etmekten kaçınılmalı, Şık görünümlü, kişiye özel tasarımları kullanmaya özen göstermelisiniz. Saat hediye ederken, hediye edeceğiniz kişinin tarzına ve mesleğine göre seçim yapmalı, şık ve gösterişli saatleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Hediyeler karşımızdaki kişiye verdiğimiz değerin bir yansımasıdır. Bu sebeple saat hediye ederken büyük titizlik göstermenizi öneririz. Kol saati seçimi yaparken hediye edeceğiniz kişiyi göz önünde bulundurmalı, bu kişinin bileğine ve ten rengine göre bir seçim yapmalısınız. İnce bileklere sahip olan bir kişide kalın kordona sahip saatler hoş durmayacağı gibi kalın bileğe sahip kişilerde de ince kordonlar oldukça kötü bir görüntü yaratacaktır. Saat seçerken öncelikle kişinin bilek kalınlığına göre bir seçim yapmalı daha sonra ise ten rengini göz önünde bulundurmalısınız.

Ten rengi açık olan kişilere koyu renkli saatleri tercih etmemelisiniz. Ten rengi koyu olan kişilere ise daha canlı ve enerjik saatleri tercih edebilirsiniz. Bunları göz önünde bulundurduktan sonra hediye alacağınız kişinin giyim tarzına yakışan bir saati bulmaya dikkat etmeli, hediye alacağınız kişinin tarzını yansıtmayan saatler seçmekten uzak durmalısınız. Günümüz teknoloji çağı olduğundan akıllı saat tercih etmeniz isabetli bir karar olacaktır.

Saat seçiminde boyutlar, ağırlık ve dayanıklılık da oldukça önemlidir. Hediye ettiğiniz saatin kısa sürede bozulmamasını ve olabildiğince uzun ömürlü olmasını istiyorsanız saatin kasasına çok dikkat etmenizi öneririz. Çelik veya titanyum kasaya sahip saatler uzun ömre sahip olurken, nikel oranı yüksek kasalara sahip saatler ufacık bir toz veya birkaç su damlasıyla birlikte kullanılmaz hale gelebilmektedir. Bu sebeple saat seçiminizde kasaya da dikkat etmeli, olabildiğince kaliteli ürünlerden yapılmış saatleri tercih etmelisiniz.

Dijital saat son yıllarda oldukça rağbet gören saatler arasında olduğundan saat seçiminizi dijitallerden yana kullanabilirsiniz. Saat hediye ederken son olarak saatin kutusuna özen göstermeli, şık ve eşsiz bir tasarım eşliğinde hediyenizi sunmaya dikkat etmelisiniz.

Düşünceleriniz Bizim İçin Önemlidir!